Partnerzy

KPMG to międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych. Od ponad 20 lat świadczymy w Polsce profesjonalne usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz szeroko pojętego doradztwa biznesowego dla polskich i międzynarodowych firm i instytucji. Stowarzyszona z KPMG kancelaria D.Dobkowski sp.k. świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz wiodących polskich przedsiębiorstw.

Na stronie kariera.kpmg.pl oraz na naszym profilu na Facebooku można znaleźć więcej informacji o tym, czym się zajmujemy oraz w którym dziale można w pełni wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie, talent i potencjał.

Koło Audytor  współpracuje z firmą KPMG podczas organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Amatorów Rachunkowości UCZELNIADA którego KPMG jest głównym sponsorem.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest najstarszą i największą polską organizacją skupiającą przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. Od 1907 roku, Stowarzyszenie nieustannie dokłada starań, by jego członkowie nie tylko odznaczali się najwyższej jakości kompetencjami technicznymi, ale też postępowali zgodnie z rygorystycznymi standardami etyki.

XXI wiek niesie ze sobą nowe, trudne wyzwania. Szybko zmieniające się przepisy prawa i warunki prowadzenia działalności wymagają od środowiska zawodu księgowych i finansistów ciągłego przystosowywania się. Zadania stawiane tej grupie zawodowej mają coraz bardziej interdyscyplinarny i złożony charakter. W tych nowych warunkach Stowarzyszenie reprezentuje wszystkich przedstawicieli środowiska zawodowego, pomagając im w nadążaniu za duchem czasów.

Więcej: www.skwp.plInsERT S.A jest największym w kraju - pod względem liczby sprzedanych licencji - producentem oprogramowania dla firm. Strategia firmy polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo różnych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad 440 tys. licencji, a rozwiązania oferowane przez spółkę wielokrotnie zdobywały najważniejsze tytuły i wyróżnienia. Oferta firmy obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych.
Systemy księgowe firmy InsERT to najlepszy sposób na uwolnienie firmy od monotonnej i czasochłonnej pracy przy prowadzeniu dokumentacji księgowej i rozliczeniach z fiskusem. Cechuje je łatwość obsługi, dostosowanie do bieżących przepisów prawnych oraz uniwersalność – są na tyle elastyczne, by odpowiadały wymaganiom szerokiego grona użytkowników.
Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm prowadzących pełną księgowość, jak i przedsiębiorstw rozliczających się w formie księgi przychodów i rozchodów lub na podstawie podatku zryczałtowanego.

Więcej: www.insert.com.pl


ACCA (Association of Chartered Certified Accountants)

jest międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Od 1904 roku promuje etykę, standardy moralne i profesjonalizm w środowisku finansistów oraz oferuje prestiżowe kwalifikacje. Organizacja skupia obecnie ponad 370 tysięcy członków i osób studiujących w 177 krajach na wszystkich kontynentach.

Kwalifikacja ACCA została przyjęta przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako globalny wzorzec międzynarodowego programu rachunkowości. Opiera się o Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, wybrane egzaminy są jednak dostosowane do lokalnych uwarunkowań.

Prestiż, potwierdzenie kompetencji i wysokich standardów w dziedzinie finansów i rachunkowości

Posiadanie dyplomu ACCA jest doceniane przez Pracodawców na całym świecie. Stanowi potwierdzenie dogłębnego zrozumienia kluczowych zagadnień z zakresu zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i ryzyka, konkretnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. To także oznaka ambicji i chęci rozwoju. Wszystko to sprawia, że studenci i członkowie z powodzeniem rozwijają swoją karierę w międzynarodowych przedsiębiorstwach.

ACCA w Polsce

Kwalifikacja ACCA istnieje na rynku polskim już od ponad 16 lat, a od 10 lat działa oficjalne przedstawicielstwo ACCA w Warszawie. W Polsce rocznie do organizacji przystępuje ok. 140 osób, w sumie członkostwem legitymuje się obecnie ok. 1000 osób, a około 2000 jest w trakcie studiów.

Więcej: ACCA Global

Facebook: ACCA


Odwiedź także


Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu do kontaktu bezpośredniego lub przez maila audytor.wzr@gmail.com 

Strony wybranych czasopism dla księgowych:

rachunkowosc.com.pl
www.gazetaprawna.pl
www.gazetapodatkowa.pl
www.sgk.gofin.pl
www.sgk.gofin.pl


Serwisy podatkowe:

Podatki
PIT
CIT
VAT
Rzeczpospolita


Strony wybranych instytucji:

Strona Ministerstwa Finansów
Strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych


Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego:

WZR UG

© KNR Audytor - 2013
projekt i wykonanie: Marek Niemczyk